Lili ve Yedi Çocuğu Bursa Çakır İlköğretim Okulu Anaokulu’nda | 17.01.2011


Tülin Kozikoğlu, Bursa Çakır Koleji Anaokulu’nda minik hayranlarıyla buluştu. Minikler için kitap sineması tekniğiyle Dondurma Yok mu? hikâyesini okuyan Kozikoğlu, etkinliğin ardından kitaplarını imzaladı.


Lili ve Yedi Çocuğu Bursa Doğa Koleji - Abaküs Anaokulu’nda | 17.01.2011


Tülin Kozikoğlu, Bursa Doğa Koleji-Abaküs Anaokulu’nda düzenlenen okuma etkinliğine katıldı. Bursalı minik hayranları için Lili ve Yedi Çocuğu dizisindeki hikâyelerden birini okuyan Kozikoğlu, etkinliğin ardından kitaplarını imzaladı.


Lili ve Yedi Çocuğu Notre Dame De Sion’da | 13.01.2011


Tülin Kozikoğlu Notre Dame de Sion Eğitim Vakfı’na bağlı Özel Neslin Değişen Sesi İlköğretim Okulu 1. sınıf öğrencileriyle buluştu. Öğrencilere kitap sineması tekniğiyle Dondurma Yok mu? hikâyesini okuyan Kozikoğlu,  okuma etkinliğinin ardından minik okurlarıyla birlikte rengarenk kartonlardan kocaman bir dondurma külahı hazırladı.


Lili ve Yedi Çocuğu Doğuş İlkokulu’nda | 07.01.2011


Tülin Kozikoğlu, Doğuş İlkokulu’nda düzenlenen okuma etkinliğine katılarak 1. sınıf öğrencilerine kitap sineması tekniği ile Lili ve Yedi Çocuğu dizisinde yer alan hikâyelerden birini okudu. Kozikoğlu, etkinliğin ardından okumayı yeni öğrenmeye başlayan öğrenciler için kitaplarını imzaladı ve onlarla birlikte renkli kartonlardan büyük bir dondurma külahı hazırladı.


Lili ve Yedi Çocuğu Doğuş Anaokulu’nda | 06.01.2011


Tülin Kozikoğlu, Doğuş Anaokulu’nda düzenlenen okuma etkinliğine katıldı. Kitap sineması tekniğiyle Dondurma Yok mu? hikâyesini okuyan Kozikoğlu, etkinliğin ardından çocuklarla renkli kartonlardan kocaman bir dondurma külahı hazırladı ve minikler için kitaplarını imzaladı.


Lili ve Yedi Çocuğu Irmak Okulları’nda | 24.12.2010


Tülin Kozikoğlu, Irmak Okulları Anaokulu’nda düzenlenen okuma etkinliğine katıldı. Kitap sineması tekniğiyle Lili ve Yedi Çocuğu dizisinde yer alan hikâyelerden birini okuyan Kozikoğlu, okuma etkinliğinin ardından minik okurları için kitaplarını imzaladı.


Lili ve Yedi Çocuğu Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu’nda | 22.12.2010


Tülin Kozikoğlu Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu 2. sınıf öğrencileriyle buluştu. Öğrencilere kitap sineması tekniğiyle Dondurma Yok mu? hikâyesini okuyan Kozikoğlu,  okuma etkinliğinin ardından minik okurları için kitaplarını imzaladı.


Tülin Kozikoğlu Eyüp Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda | 22.12.2010


Tülin Kozikoğlu Eyüp Cumhuriyet İlköğretim Okulu 1. Sınıf öğrencileriyle buluştu. Kitap sineması tekniğiyle Dondurma Yok mu? hikâyesini okuyan Kozikoğlu, okumayı yeni öğrenmeye başlayan öğrenciler için kitaplarını keyifle imzaladı.


Lili ve Yedi Çocuğu Çevre Koleji’nde… | 17.12. 2010


Tülin Kozikoğlu 17 Aralık 2010 tarihinde Çevre Koleji Anaokulu’nda düzenlenen okuma etkinliğine katıldı. Kozikoğlu, anaokulundaki sınıflarının kapılarına Lili ve Yedi Çocuğu dizisinde yer alan kitapların kapaklarını kendileri çizip yapıştıran minik hayranlarına kitap sineması tekniğiyle Dondurma Yok mu? adlı hikâyeyi okudu.


Lili ve Yedi Çocuğu Eyüboğlu Koleji’nde | 06.12.2010 – 10.12.2010


Tülin Kozikoğlu 06-12 Aralık tarihleri arasında İstanbul Eyüboğlu Koleji’nin farklı anaokullarında minik okurlarıyla buluştu. Kitap sineması tekniğiyle çocuklara Lili ve Yedi Çocuğu dizisinde yer alan kitaplardan bazılarını okuyan Kozikoğlu, okuma etkinliğinin ardından minik hayranları için kitaplarını imzaladı.

Eyüboğlu Koleji Batı Ataşehir Anaokulu – 06 Aralık 2010

Eyüboğlu Koleji Erenköy Anaokulu – 07 Aralık 2010

Eyüboğlu Koleji Koşuyolu Anaokulu – 8 Aralık 2010

Eyüboğlu Koleji Sabancı Kampüsü Anaokulu - 9 Aralık 2010

Eyüboğlu Koleji Kemerburgaz Anaokulu – 10 Aralık 2010

Lili ve Yedi Çocuğu İstanbul Kitap Fuarı'nda

| 02.11.2010 ve 04.11.2010


Tülin Kozikoğlu 29. İstanbul Kitap Fuarı'nda okurlarıyla buluştu. İletişim Yayınları standında minik okurları için kitaplarını imzalayan Kozikoğlu yoğun ilgi gördü.


Lili ve Yedi Çocuğu İyi Cüceler'de

| 23.10.2010


Tülin Kozikoğlu İyi Cüceler kitabevinde minik okurlarıyla buluştu. Kitap sineması tekniğiyle Dondurma Yok mu? hikâyesini okuyan Kozikoğlu, okuma etkinliğinin ardından minik okurlarıyla elişi kâğıtlarından büyük bir külah dondurma hazırladı. Günün sonunda dağıtılan gerçek dondurma ise herkesin neşesine neşe kattı!


Çocuklara 'Dost' Kitaplar Yazmak | BUMED Dergi - Kasım 2010


Çocuklarımıza kitap almak için kitabevlerine gittiğimizde genellikle seçenekler arasında tercih yapmakta zorlanırız. Özellikle okul öncesi çocuklar için doğru kitabı seçmek daha da güçtür. Peki onlar için kitap okumayı keyifli kılacak bir hikaye nasıl olmalıdır? Kitapları çok seven kızı üç yaşına geldiğinde ona kurguladığı farklı hikayeleri anlatarak yazarlık serüvenine başlayan BÜ Psikoloji bölümü mezunu Tülin Kozikoğlu ile okul öncesi dönemde çocuk kitapları ve okuma alışkanlığı üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik... devamını okumak için tıklayınız.

Lili ve Yedi Çocuğu İstanbul Kitap Fuarı'nda! | 02.11.2010 ve 04.11.2010


Tülin Kozikoğlu 2 Kasım Salı ve 4 Kasım Perşembe günleri saat 12.00-13.00 saatleri arasında İletişim Yayınları’nın 2. salonda yer alan 301 A numaralı standında okurlarıyla buluşup kitaplarını imzalayacak. Herkesi Lili ve yedi Çocuğu’yla tanışmaya bekliyoruz!

Lili ve Yedi Çocuğu İyi Cüceler’de! | 23.10.2010


Tülin Kozikoğlu 23 Ekim Cumartesi günü saat 11.30’da İyi Cüceler kitabevinde okurlarıyla buluşuyor. Kozikoğlu kitap sineması yöntemiyle kitaplarını okurken, programın sonunda katılımcıları bir sürpriz bekliyor olacak.
Kitap sineması, çocukların resimli kitaplarla buluşmasını sağlayan özel bir etkinlik biçimi. Etkinlikte yazar kitabını okurken metne eşlik eden resimler duvara yansıtılıyor. Çocuklar hikâyeyi hem dinliyor, hem izliyorlar. Böylece çocukların ilgisi canlı tutuluyor ve yazarla birlikte kitap üzerine tartışma olanağı yaratılıyor. Kelime dağarcığının ve hayal gücünün gelişimine katkı sağlayan bu çalışma biçimi, aynı zamanda grup içinde düşünme ve kendini ifade etme becerilerini de destekliyor.
Etkinliğe katılmak isteyenlerin 0216 385 91 11 numaralı telefondan İyi Cüceler Kitabevi’ni arayarak yer ayırtması gerekiyor. Etkinlik ücretsiz.

Kozikoğlu: En çok aile içi çelişkilerden esinleniyorum | Özgün Duruş - 16.10.2010


Çocuk edebiyatı alanındaki gelişmelerin yanı sıra, okulöncesi dönemde kitapların çocuğun gelişim sürecine katkısı konusunda yapılan araştırmalar da sevindirici boyutta. Okulöncesi dönemde çocukların 1-2 yaşından başlayarak, sanatçılar tarafından hazırlanmış resimli kitaplarla karşılaştırılmasının yeni ve doğal öğrenme olanakları yarattığını bilenler biliyor. Ama esas önemlisi bu alanda özgün eserler ortaya koyabilmek. ‘Çocuk kitapları` için genç bir yayınevi sayılabilir İletişim. Ama kısa bir sürede 100 yakın kitapla `küçük` bir kütüphane oluştu bile... Tülin Kozinoğlu`nun yazdığı, Banu Taylan`ın güzel çizgileriyle resimlediği yedi kitaplık dizi tamamlandı. Kozikoğlu ile kitaplarını konuştuk. devamını okumak için tıklayınız.

Tülin Kozikoğlu'yla çocuk edebiyatı üzerine...Lili ve Yedi Çocuğu Part 1
Yükleyen İletişim Yayınları.
Tülin Kozikoğlu Hayat Tv'de yayınlanan Ekmek ve Gül adlı programa katıldı. Programda çocuk edebiyatı ve çocuklarda okuma alışkanlığı konusunda görüşlerini ve yazarlığa başlama serüvenini paylaştı.

Çocuklara çocuklardan kitaplar | Habertürk - 16.04.2010


Yedi kitaplık yeni bir çocuk kitabı serisinde çocukların hayalgücünün ürünü resimlerden de faydalanıldı. İletişim Yayınları, yedi kitaplık yeni bir çocuk kitabı serisi yayımlıyor. Yedi çocuklu bir anne olan Lili’nin çocuklarının hikâyesinin anlatıldığı kitapları Tülin Kozikoğlu yazdı, Banu Taylan resimledi. Kitapların en önemli özelliği ise resim ve hikâyelerde çocukların hayal gücünden de faydalanılması. devamını okumak için tıklayınız.

Bu kitaplar parmak sallamıyor

| Sabah - 24.04.2010


Loli, Veli, Foli, Peli, Ali, Mali, Dali... Bu çok zeki ama biraz da sorunlu olan yedi kardeş yedi ayrı hikâyeyle çıkıyor çocuk okurların karşısına. Tülin Kozikoğlu'nun yazıp, Banu Taylan'ın resimlediği kitaplar, direkt olarak mesaj vermek yerine çocuklara çözümü hayatın içinden çıkarma fırsatı veriyor. devamını okumak için tıklayınız.

‘Röportaj: Tülin Kozikoğlu | Çocuk Vizyon - 01.07.2010


Büyük bir kararlılıkla 'terapist olacağım' diyerek üniversite sınavında ilk tercihim olan Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü bitirdikten sonra babamın, babalığın verdiği koruma içgüdüsüyle, 'başkalarının derdini dinleyerek ömür mü geçer kızım?' baskıları sonucu başkoyduğum bu yoldan çark ederek Amerika’ya işletme yüksek lisansı yapmaya gittim ve terapist olma hayallerimi çarçabuk terkettim.  devamını okumak için tıklayınız.

Lili ve Yedi Çocuğu | bir dolap kitap - 11.05.2010


İletişim Yayınları’nın gönderdiği paketten, Tülin Kozikoğlu tarafından hazırlanan yedi kitaplık dizinin ilk beş kitabı çıktı. Her bir kitap, yedi çocuk annesi olan Lili’nin çocuklarından biriyle yaşadığı bir deneyimi anlatıyor. Dizi, yazarın şu röportajdaki kendi ifadesiyle “…yedi tane temel üç yaş sorununa değiniyor.”

‘Yazının şehvetine kapılmayan’ bir seri | Radikal - 27.06.2010


Çocuk kitapları, uzmanı olduğum bir alan değil. Ama yakın bir arkadaşımın sadece çocuk kitapları basan yayınevi tecrübesinden, bir de eş-dost veletlerinin nelere gözlerini açıp açıp iştahla, nelere ilgisiz ve ekşimiş suratla bakıyor olduklarından hareketle, uzaktan tahmin yürütebileceğim bir alan.  devamını okumak için tıklayınız.
İletişim Yayınları